ערכות העיצוב של וורדפרס

על המערכת של וורדפרס מתקינים תבניות עיצוב.
ישנם תבניות עיצוב דיפולטיביות שוורדפרס מגיעה איתם, אפשר לבנות תבנית מאפס מותאמת ובנויה במיוחד עבורכם ואפשר לבחור ממגוון תבניות העיצוב שקיימות בשוק החינמיות והלא חינמיות. במאמר הבא נדבר על תבניות איך לבחור אותם ומאיפה ואיזה תבנית מתאימה לפרוייקט שלכם.

תבנית עיצוב קנויה 

ישנן היום בשוק אלפי תבניות עיצוב חלקן איכותיות יותר ופחות, רוב התבניות מחירי התבניות ינועו בין 60$- 150$ לתבנית. אלה תבניות שנקראות "פרימיום".

שבאים לקנות תבנית רצוי לבדוק קודם שהיא תומכת ב RTL, שיש מספיק פידבקים טובים גם על התבנית מבחינת הקוד וגם על התמיכה שמקבלים ממפתח התבנית (סופר חשוב). 

אם אתם בונים אתר בעברית כדאי לכם לבדוק את התבניות של חברת פוג'ו שמותאמות לעברית או את DIVI אבל אתם יכולים לקנות גם תבנית עיצוב באנגלית ולרטל אותו (מלשון RightToLeft) באמצעות קוד. 

ההעדפה שלי היא לעבוד עם חברת themeforest – חברה גדולה וידועה בתחום מכירת התבניות. החברה בודקת את התבניות שהיא מוכרת דרכה וניתן בקלות לראות באיזה טכנולוגיות /פלטפורמות קוד השתמשו לבניית התבנית, דוגמאות לאתרים שנבנו עם התבנית ועדויות ממשתמשי התבנית, מספיק כדי לקבל החלטה מושכלת אם לרכוש את התבנית או לא.

תבנית TAILOR MADE שנבנתה במיוחד עבורכם. 

כמובן שתבנית שנבנתה במיוחד עבורכם לוקחת יותר זמן פיתוח ותהיה יקרה יותר. אבל אם זה לא מפחיד אותכם ואתם חולי פיקסלים שחייבים שהשליטה על כל פיקסל תהיה בידיים שלכם זה הפתרון המועדף עבורכם. במובן הזה הייתי אומרת דעו את עצמכם, ותהיו כנים עם עצמכם אם תוכלו לחיות עם אילוצי תבנית קנויה. אני ממש חייבת להתעכב איתכם על העניין הזה כי מניסיוני חצי מהתיסכולים וחוסר ההבנות שקיימות בינכם הלקוחות לבין בוני האתרים שלכם הם על העניין הזה. אתם חייבים להבין את המגבלות שיש על תבנית קנויה, לא כל עיצוב שתרצו תוכלו ליישם בתבנית קנויה, גמישה ככל שתהיה..

היתרון של תבנית כזו תהיה שהאתר יהיה קל יותר מבחינת משקל וייטען מהר יותר.
(בתבניות קנויות שמגיעות עם הרבה אפשרויות יש בהן שורות קוד וקבצי עיצוב "מיותרים" והינן "כבדות" יותר לעומת תבנית CUSTOM).
אתר שנטען מהר מקודם במנועי החיפוש ומספק חווית משתמש איכותית, ההבדל הזה נהיה בולט עוד יותר כאשר גולשים מטאבלטים או סמראטפונים שם מהירות הטעינה יכולה פשוט לגרום לגולשים להתייאש ולנטוש.

ומה החיסרון? גמישות… זה נשמע קצת סותר כי הרי אנחנו בונים תבנית במיוחד עבורכם אז למה יש בעיה של גמישות? כי דווקא בתבניות הקנויות הרבה מהשינויים יכולים להעשות בלחיצות כפתור והזזות DRAG AND DROP של "קופסאות" ואילו בתבנית קאסטום הכל נכתב בקוד ואין את המשחק זה, נגעתם נסעתם וכל שינוי אחרי זה הוא ברמת הקוד 🙂

תבנית עיצוב חינמית

ההמלצה שלי חד משמעית לא לעבוד עם תבניות חינמיות. בדרך כלל הקוד לא איכותי (בלשון המעטה) אין לכם תמיכה במקרה שמשהו לא עובד ולרוב הן פשוט לא יפות..וכמו שאומרים החינם עולה הרבה כסף (זמן ועצבים) בסופו של דבר 🙂

לסיכום:

מפתחים בתחום מפתחים העדפה כזו או אחרת לתבניות קנויות או לקאסטום – יש כאלה שיגידו לכם שהם בחיים לא יבנו אתר עם תבנית קנויה ויש כאלה שלא יבינו למה אתם מוציאים עוד כסף שיש כל כך הרבה תבניות טובות היום בשוק.
בסופו של דבר ההחלטה תלויה בכם בתקציב שלכם ברצונות שלכם ובפרוייקט הספציפי שלכם. 
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *